Kradzież pieniędzy podczas ślubu – jak się przed nią uchronić?

kradzież podczas ślubu

Ślub i wesele to bez wątpienia jedne z najważniejszych dni w życiu każdej młodej pary. To moment, w którym każdy chce cieszyć się miłością, radością i celebrować go z najbliższymi. Niestety, jak donoszą służby, coraz częściej podczas uroczystości ślubnych dochodzi do nieoczekiwanych zdarzeń, w tym kradzieży prezentów i gotówki. Złodzieje zdają się wyspecjalizowani w nowym typie przestępstw ukierunkowanych na momenty, które powinny być pełne szczęścia, radości i zabawy. Na szczęście przed kradzieżą podczas ślubu można się uchronić. W tym artykule przedstawimy, jak to zrobić.

Problem kradzieży podczas wesel

Jak wynika z danych przedstawionych przez policję, każdego roku co najmniej kilka par młodych zostaje okradzionych podczas wesela z prezentów i gotówki. Dla złodziejów impreza na minimum kilkadziesiąt osób to okazja do prostego łupu. Przestępcy potrafią wmieszać się w tłum, zwłaszcza wtedy, kiedy goście są po kilka toastach – tracą wtedy czujność.

Najczęstszym łupem złodziejów padają koperty z pieniędzmi, ale mogą to być też inne prezenty. Młode pary często decydują się na przechowywanie podarunków w swoim aucie, co jest błędem – to okazja dla złodziei, którzy wcześniej dokładnie obserwowali imprezę i śledzili działania nowożeńców. Istnieją jednak skuteczne metody zabezpieczenia się przed kradzieżą podczas ślubu.

Jak zabezpieczyć prezenty i gotówkę podczas wesela?

Kradzież pieniędzy na ślubie zdarza się coraz częściej. Policja i służby odpowiedzialne za ściganie przestępstw zwracają uwagę na parę istotnych kwestii, które mogą pomóc w zabezpieczeniu prezentów i gotówki w czasie tego ważnego wydarzenia. Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które pomogą zabezpieczyć się przed złodziejami w czasie wesela.

Sejf i pokój udostępniony przez lokal

Pierwszym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest skorzystanie z miejsca udostępnionego przez lokal, w którym odbywa się przyjęcie weselne. To przeważnie pomieszczenie zamknięte na klucz, w którym można przechować prezenty i gotówkę. Często dom weselny dysponuje sejfem, który umieszczony jest właśnie w takim specjalnie oddzielonym pokoju. Warto omówić z obsługą, czy skrytka pancerna jest wystarczająco solidna i bezpieczna. Przed uroczystością można też ustalić, jakie są procedury związane z korzystaniem z sejfu i kto ma do niego dostęp. Wszelkie prezenty można też zostawić w osobnym pomieszczeniu na klucz, jednakże najbezpieczniej będzie, jeśli zostaną umieszczone dodatkowo w skrytce pancernej.

Własny sejf

Najpewniejszym rozwiązaniem, które całkowicie eliminuje ryzyko kradzieży prezentów i pieniędzy w czasie przyjęcia weselnego, jest kupno własnego sejfu antywłamaniowego. Dzięki niemu można być pewnym, że wartościowe są w bezpiecznym miejscu. Sejfy oferują różne opcje montażu, można je umieścić przykładowo w meblach, ścianie czy w podłodze. Są odporne na włamania, a niektóre modele są też odporne na wysokie temperatury. To inwestycja na lata, która przyda się nie tylko podczas ślubu, ale też na co dzień.

Kupno czy wypożyczenie sejfu?

Decyzja o kupnie własnego sejfu zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Wypożyczenie skrytki pancernej to dobra opcja dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane na jej zakup. Można wypożyczyć sejf o odpowiednio dobranych parametrach, klasie bezpieczeństwa i wymiarach. To też świetne opcja, jeśli ślub i wesele to tylko jednorazowe wydarzenie.

Warto jednak zauważyć, że dla wielu par ślub to też moment, w którym zaczyna się budować wspólny majątek. Kupno własnego sejfu to inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo. Dzięki pancernej skrytce można chronić wartościowe przedmioty przez wiele lat. Sejf sprawi też, że nie zdarzy się kradzież pieniędzy na ślubie, gdyż umieszczenie ich w skrytce pancernej to doskonałe zabezpieczenie.