Nietypowe miejsca ukrycia sejfów przeciw złodziejom

7 nietypowych miejsc, w których możesz ukryć sejf

Coraz większy spryt złodziei sprawia, że zabezpieczenie wszelkich kosztowności staje się coraz bardziej wymagające. Tradycyjne sejfy nie zawsze spełniają oczekiwania, z tego powodu coraz więcej osób sięga po nietypowe rozwiązania, np. ukrycie przedmiotów w miejscach, które dla złodzieja są trudne do przewidzenia. Poniżej przedstawimy kilka nietypowych miejsc, które mogą być idealnymi ukryciami dla sejfów – pozwolą na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i prywatności.

Meble kuchenne

Ciekawym sposobem na ukrycie sejfu jest umieszczenie go do kuchennych szafek lub szuflad. To nie tylko doskonałe rozwiązanie z perspektywy kamuflażu, ale też praktyczne z punktu widzenia dostępu do wartościowych przedmiotów. Kuchenne meble stanowią idealne miejsce ukrycia, bowiem złodziej przeważnie nie przypuszcza, że pośród naczyń i garnków może ukrywać się sejf.

Maskowanie sejfu w meblach kuchennych to nie tylko skuteczne, ale też subtelne rozwiązanie, co sprawia, że intruz nie skupi na tym miejscu swojej uwagi. Co więcej, umieszczenie wolnostojącej skrytki pancernej w szafce czy szufladzie gwarantuje szybki dostęp do cennych przedmiotów w przypadku nagłej potrzeby, co może okazać się bardzo ważne w sytuacjach awaryjnych.

Zabawki dziecięce

Z pozoru niewinne zabawki dziecięce stwarzają idealne warunki do ukrycia wolnostojącego sejfu – stanowią doskonałą osłonę przed niepożądanym wzrokiem. Koncepcja umieszczenia skrytki pancernej w specjalnie spreparowanej zabawce to nie tylko świetny kamuflaż, ale też wprowadzenie elementu kreatywności.

Niewinna lalka czy pluszowy misiek to świetny pomysł na zamaskowanie sejfu. To przede wszystkim doskonały sposób na połączenie funkcjonalności z elementem zaskoczenia, co sprawia, że taka innowacyjna koncepcja zabezpieczenia powinna przynieść pozytywne rezultaty.

Biblioteczka z książkami

Biblioteczka pełna książek to miejsce, które rzadko kiedy jest dokładnie przeszukiwane przez złodziei. Umieszczenie sejfu wewnątrz specjalnej przegródki, której kształt i kolor są dopasowane do reszty książek, może być niezwykle skutecznym sposobem na zabezpieczenie kosztowności. Złodzieje będą skupieni na innych pomieszczeniach, a sejf w biblioteczce pozostanie niezauważony.

Stara skrzynia z narzędziami

Innym ciekawym pomysłem na skuteczne zamaskowanie sejfu jest umieszczenie go w starej, niepozornej skrzyni z narzędziami. Takie rozwiązanie może być doskonałym kamuflażem dla wolnostojącej skrytki pancernej. Odpowiednio dostosowana przestrzeń wewnątrz skrzyni może pomieścić sejf, a sama skrzynia może być umieszczona w warsztacie, piwnicy lub garażu. Złodziej, przeszukując miejsca typowo związane z narzędziami, nie podejrzewałby, że pośród młotków i kluczy kryje się sejf z cennymi przedmiotami.

Kanapa

Umieszczenie sejfu w konstrukcji sofy to świetny pomysł, który powinien zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych przestępców. Wystarczy odpowiednio dostosować wnętrza mebla, żeby stworzyć niezauważalny schowek. Nikt nie przypuszczałby, że za kolorową poduchą może kryć się sejf z cennymi przedmiotami.

Ogrody i rośliny

Ogrody i rośliny to sprytne miejsce na ukrycie sejfu. Dla posiadaczy swojego ogródka umieszczenie skrytki pancernej w ziemi to świetnie zabezpieczenie przed złodziejami. To doskonała metoda, zwłaszcza jeśli sejf jest odpowiednio zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych.

Alternatywnie można wykorzystać dużą roślinę doniczkową, która będzie pełnić funkcję maskującą dla sejfu. Warto dodać, że różnorodność roślin doniczkowych pozwala dostosować sejf do estetyki pomieszczenia, a jednocześnie skutecznie chroni przed wzrokiem nieproszonych gości.