Sejf podłogowy – dlaczego warto wybrać właśnie ten?

sejf podłogowy

Złodziej nie będzie w stanie go wynieść, sforsować, a często nawet nie odkryje jego położenia. Mowa o sejfie podłogowym. Jeśli chcesz, by Twoje kosztowności, były chronione niczym w skarbcu, pomyśl o jego zakupie.

Sejfy podłogowe uznawane są za jedne z najbardziej skutecznych zabezpieczeń, które mają chronić wartościowe przedmioty i gotówkę przed kradzieżą. Dzieje się tak z kilku powodów. Na ich niezawodność wpływa nie tylko sama budowa, solidna powłoka pojemnika oraz rodzaje zastosowanych zamków, ale również montaż. Sejfy podłogowe są bowiem zakotwione na stałe w podłożu, co oznacza, że są niemożliwe do wyniesienia. Ich specyficzne ulokowanie wymaga otoczenia powłoką betonową o grubości ok. 100 mm. Oznacza to, że pojemnik zostaje wmurowany w specjalną wnękę, co wiąże się z przeprowadzeniem prac budowlanych i jednocześnie uniemożliwia montaż np. w mieszkaniach w blokach. Najczęściej rozwiązanie to wybierane jest więc w domach, które są jeszcze na etapie budowy lub w przedsiębiorstwach, gdzie przechowywane są np. drogie materiały do produkcji.

Niewidoczne zabezpieczenie

Zaletą sejfów podłogowych jest także możliwość ich skutecznego ukrycia. Dzięki temu zabezpieczenie to staje się dyskretne i niewidoczne dla gości, a także niezwykle trudne do znalezienia przez złodzieja. Sejf można bowiem umieścić nie tylko pod dywanami, ale także ciężkimi meblami, np. komodami, czy sprzętami, dzięki czemu włamywacz często nie jest w stanie go odnaleźć i nawet nie podejmuje próby sforsowania.

Rozwiązanie skrojone na miarę

W zależności od planowanej zawartości sejfu, należy dopasować do jej wartości klasę odporności pojemnika. Modele podłogowe, podobnie jak ścienne, występują w klasach S1 oraz S2. Ich powłoka wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, ochronę stanowią też zaawansowane systemy zamków antywłamaniowych, które można z powodzeniem podłączyć do alarmu. Sejf może włączyć alarm podczas próby włamania lub powiadomić o napadzie odpowiednie służby, po wpisaniu kodu aktywującego funkcję cichego alarmu.

Przemyślana inwestycja

Gabaryty sejfu oraz jego wyposażenie z powodzeniem można dobrać do indywidualnych potrzeb oraz warunków lokalowych. Dostępne są także różne kształty pojemników np. otwierane z góry skrzynki lub sejfy w formie walca. Dzięki temu w sejfach podłogowych można przechowywać różne przedmioty, od gotówki po dzieła sztuki, ekskluzywne materiały, broń czy drobne kosztowności. Warto jednak pamiętać o tym, by przy wyborze konkretnego modelu uwzględnić także przyszłe potrzeby, ponieważ sejf podłogowy to inwestycja na lata. Nie będzie można później przenieść go w inne miejsce ani rozbudować o dodatkowe moduły.

Sprawdź: Sejfy podłogowe w Hartmann Tresore