Sejf do pokoju hotelowego – wymóg czy fanaberia?

Sejf hotelowy Hartmann Tresore

Sejf w pokoju hotelowym podnosi bezpieczeństwo gości i zabezpiecza ich mienie przed kradzieżą. Biorąc pod uwagę fakt, że hotelarze odpowiadają za pozostawione przez klientów rzeczy, nawet te, które są przechowywane w pokojach, to inwestycja w sejfy hotelowe jest również gwarancją ochrony własnych interesów.

Złodzieje są wszędzie

W obecnych czasach trudno ustrzec się przed kradzieżą. Zdarzają się one zarówno w tanich motelach, jak i bardzo ekskluzywnych hotelach. Najczęściej dopuszczają się ich inni goście, a rzadziej obsługa. Warto jednak pamiętać, że w świetle prawa za skradzione rzeczy z pokoju gościa w pełni odpowiada hotelarz. W niczym nie pomogą tu informacje wywieszone w recepcji o tym, że za pozostawione rzeczy opowiadają wyłącznie ich właściciele. Straty mogą sięgnąć nawet 100-krotności wartości noclegu, dlatego im droższy ośrodek prowadzimy, tym większą wagę powinniśmy przykładać do zabezpieczeń.

Jaki sejf jest niezbędny w hotelu?

Pierwszym z rozwiązań, jakie należy wziąć pod uwagę, jest solidny depozyt w recepcji. Jest on jedną z najlepszych metod z uwagi na całodobowy monitoring i stały dozór załogi. Warto również pamiętać, że hotel inaczej odpowiada za rzeczy pozostawione w recepcji, a inaczej za te znajdujące się w pokoju. W pierwszym wypadku odpowiedzialność jest nieograniczona, zatem hotelarz odpowiada całym majątkiem i w świetle prawa nie może odmówić przyjęcia przedmiotów na przechowanie. W takim wypadku zawierana jest umowa przechowywania i gość otrzymuje potwierdzenie złożenia przedmiotów w depozycie. Inwestycja w wysokiej jakości zestaw skrytek lub sejf depozytowy wydaje się być niezbędna do ochrony interesów własnych oraz klientów. Należy zawsze rekomendować im oddawanie cennych i wartościowych rzeczy do recepcji, jednak nie każdy gość się na to decyduje. Czasem korzystanie z depozytu wydaje się niewygodne z uwagi na konieczność każdorazowego schodzenia do miejsca, gdzie jest zlokalizowany. Dobrze być przygotowanym na taką okoliczność i zamontować w pokojach sejfy, które nie będą możliwe do wyniesienia przez złodziei. Wtedy znacznie obniża się potencjalne ryzyko kradzieży.

Skrytki Depozytowe w Hartmann Tresore

Wygoda dla gości

Z punktu widzenia obsługi sejf w pokoju hotelowym jest również wygodniejszym rozwiązaniem, bo ogranicza jej odpowiedzialność za mienie klientów. Jest to zatem metoda, która ułatwia wszystkim życie i jednocześnie podnosi komfort oraz bezpieczeństwo gości. Warto również wziąć pod uwagę ich oczekiwania, które stają się coraz wyższe. Często podróżują oni np. z wartościowym sprzętem elektronicznym i chcą móc go bezpiecznie przechowywać i mieć do niego łatwy dostęp przez całą dobę. Inwestycja w sejf nie tylko spełni ich wymagania, ale także podniesie prestiż hotelu.

Sejfy do pokoju hotelowego w Hartmann Tresore

Sejf hotelowy Hartmann Tresore
Sejf Hartmann Tresore w pokoju hotelowym

Jaki sejf wybrać?

Zakup sejfów do pokoi hotelowych nie jest jednak łatwy. Przede wszystkim należy uniknąć podstawowego błędu, czyli wyboru najprostszego i najmniejszego sejfu elektronicznego, który złodziej może nawet wynieść z pokoju w plecaku. Rozmiar powinien odpowiadać wielkości przynajmniej średniego laptopa. Skrytkę należy dodatkowo zabezpieczyć przez zakotwiczenie np. w szafie. Trzeba również zwrócić uwagę na zamki elektroniczne, które uniemożliwią otwarcie sejfu przez niepowołane osoby. Ważna jest także opcja audytu, która pozwala na sprawdzenie historii operacji otwierania i zamykania drzwi sejfu oraz na przeniesienie danych do komputera. Nie bez znaczenia jest także wygląd, który staje się istotny nie tylko w bardzo ekskluzywnych hotelach. Warto postawić bowiem na elegancki design i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu zabezpieczymy nie tylko interesy gości, ale również własne.