Sejf na biżuterię – podpowiadamy, jak wybrać najlepszy

sejf na biżuterię

Według danych opublikowanych w serwisie KPMG wartość biżuterii oraz zegarków sprzedanych na terenie Polski w ciągu ostatniego roku przekroczyła 500 milionów złotych! Pomimo tak ogromnej skali gromadzonych kosztowności, wciąż wiele osób nie zapewnia należytej ochrony wobec włamań – a tych przecież nie brakuje. W dzisiejszym artykule prezentujemy szereg praktycznych wskazówek, dzięki którym przechowywanie biżuterii będzie proste, intuicyjne oraz niezawodne.

Czy trzymanie biżuterii w sejfie jest skuteczne?

To zależy! Aby tak się stało, konieczny jest wybór profesjonalnego i sprawdzonego wyposażenia. Wówczas pierwszą korzyścią świadomej inwestycji jest oczywiście ochrona przed kradzieżą. Według policyjnych statystyk wzrost tego typu nieuczciwych praktyk jest niezwykle wyraźny i może się nasilać. Trzymanie biżuterii w sejfie jest zatem w pełni uzasadnione.

Do innych zalet zalicza się również asekurację przed zniszczeniem, a nawet zgubieniem przechowywanego skarbu. Jest to szczególnie ważne w kontekście przedmiotów o niewielkich rozmiarach, a zarazem nadzwyczaj delikatnej strukturze.

Odpowiednie zabezpieczenie biżuterii może mieć również charakter obligatoryjny. Zaleca się bowiem, aby przechowywanie tak kosztownej biżuterii zostało objęte specjalną polisą. Wówczas to przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej mogą warunkować ważność takiego dokumentu postulatem zapewnienia właściwego narzędzia asekuracji dla cennych obiektów.

W konsekwencji sejf na biżuterię staje się sposobem na uzyskanie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej. Czym powinien charakteryzować się specjalistyczny sprzęt?

Przeczytaj również: Sejf na złoto – jak wybrać najlepszy?

Jak wybrać sejf na biżuterię?

Przemyślany zakup musi być dopasowany do sposobu użytkowania, ale także charakteru samej lokalizacji oraz wspomnianej już wartości okazów. Niezależnie od rodzaju samego urządzenia powinien on cechować się minimalną normą –  PN-EN 1143-1.

W takim przypadku przyszły właściciel zyskuje pewność, że zainstalowany sejf został poddany szeregowi zaawansowanych i wymagających testów oraz prób. Odpowiednia certyfikacja jest zatem pierwszą oznaką jakości, ale warto pamiętać również o pozostałych aspektach.

Kolejnym punktem jest bezpieczeństwo pożarowe. Posępna statystyka nie obejmuje bowiem jedynie włamań, ale dotyczy także zagrożenia spowodowanego dzikim żywiołem. Również w tym kontekście funkcjonariusze informują o rekordowych zestawieniach!

Wówczas produkty z symbolem PN-EN 1047 chronią zawartość przed ogniem, ale także dymem oraz płynem gaśniczym. Długość takiej asekuracji może trwać nawet do 120 minut, co oznacza wystarczającą ilość czasu na zażegnanie niebezpieczeństwa i osłonę kosztowności.

W jaki sposób charakter schronienia wpływa na przechowywanie biżuterii? Niewielkie mieszkanie prezentuje zupełnie inny zakres dostępnych zasobów, w porównaniu do rozległego i rozbudowanego domu.

W pierwszym przypadku zaleca się wykorzystywanie niezauważalnych, a jednocześnie bardzo efektywnych sejfów meblowych. Taki produkt z łatwością dostosowuje się do wybranego elementu, gwarantując dyskrecję i łatwość obsługi.

Kameralność użytkowania może być również domeną budynków jednorodzinnych. Te konstrukcje pozwalają na modyfikowanie poszczególnych struktur, właśnie do celów ochrony składowanych kosztowności – wówczas warto zainteresować się sejfami podłogowymi lub ściennymi.

Niezwykle interesującą propozycją są sejfy prestiżowe. Szafy te wyróżniają się nietypową stylistyką oraz indywidualnie dobieranym układem półek i zestawem funkcji, czego przykładem jest automatyczne wysuwanie. Pojedyncze przegrody chronią zegarki, naszyjniki oraz pierścionki, a jednocześnie stanowią unikalny dodatek wnętrza!

Zobacz również: