Sejfy dla architektów – ochroń swoje projekty

Sejfy dla architektów – ochroń swoje projekty

Architekci to niezmiernie wszechstronni specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem różnorodnych przestrzeni. Nie tylko tworzą plany i nadzorują budowę budynków, ale także biorą udział w kształtowaniu przestrzeni miejskich jako urbaniści. Na obszarach wiejskich odpowiednikiem architektów są ruraliści. Jedną z gałęzi są także architekci krajobrazu, którzy pomagają przy zakładaniu ogrodu i architekci wnętrz, którzy potrafią stworzyć wyjątkowe kreacje. Gdzie swoje projekty przechowują architekci?

Bezpieczeństwo w pracy architekta

Wszechstronna wiedza to nie wszystko. Przydaje się także kreatywność, która pozwala myśleć nieszablonowo. Dzięki temu powstają piękne, a często unikalne projekty. Kto przechadzał się ulicami Barcelony, z pewnością natknął się na dzieła Antoniego Gaudiego jak np. Casa Vicens czy Casa Mila. To świetne przykłady, jak wyobraźnia architekta może tworzyć wyjątkowe projekty.

Niegdyś rulony papieru przechowywane były w domach lub biurach, gdzie wiele osób miało do nich dostęp. Z czasem przykładano większą wagę do zabezpieczeń, aby utrudnić wykradanie pomysłów. W erze komputerów dane zapisywane są najczęściej w postaci cyfrowej. Nie brakuje jednak osób, które chcą ich kopie zapasowe i fizyczne wersje przechować w bezpiecznym miejscu. Wówczas przydaje się sejf.

Sejfy dla architektów – kradzież Twojej pracy

Nie tylko najpopularniejsi i najlepiej zarabiający architekci mają w swoich biurach sejfy. Własność intelektualną jest chroniona prawem, ale nie zawsze jest to argument, który zniechęci złodzieja. W czasach rywalizacji o klienta pojawiają się przestępstwa przemysłowe.

Wyobraź sobie, że ktoś pozbawił Cię setek godzin pracy, kradnąc Twój projekt. Co gorsza, skopiował go, lekko zmienił i zaprezentował, jako swój. Sytuacja absurdalna, a jednak jest możliwość jej wystąpienia. Czy to jedyne zagrożenie? Nie.

Jeśli jakiś amator łatwych pieniędzy postanowi odwiedzić Twój dom lub gabinet w poszukiwaniu kosztowności, to może przypadkiem zniweczyć Twoją pracę. Kradzież sprzętu komputerowego lub niecelowe zniszczenie dokumentów to ryzyko utraty ważnych danych, informacji lub projektu. Można temu zaradzić.

Zabezpiecz swoje kosztowności. Pomyśl o kupnie sejfu

Sejfy bardzo dobrze sprawdzają się do ochrony wartościowych przedmiotów przed kradzieżą, pożarem i innymi niebezpieczeństwami. Wybór odpowiedniego sejfu może być wyzwaniem, ponieważ na rynku jest mnóstwo różnych typów i modeli. Często pojawiają się pytania dotyczące tego, jaki sejf wybrać, gdzie go kupić i który będzie najlepszy dla konkretnych potrzeb. Klasy bezpieczeństwa sejfów to również często zagadnienie wymagające wyjaśnienia. W takich sprawach warto skontaktować się ze specjalistami Hartmann Tresore. Pomogą Ci w wyborze sejfu, który pomieści najważniejsze dla Ciebie projekty, a nawet kosztowności, a przy tym zapewni im ochronę przed włamywaczami.

Sejfy antywłamaniowe to wybór wielu architektów

Dla wielu osób sejfy kojarzą się miejscem do przechowywania kosztowności, np. biżuterii czy gotówki i to dobry trop. Niemniej nie brakuje osób, które korzystają z sejfów w swoich firmach do przechowywania dokumentacji, broni czy projektów architektonicznych.

Główną zasadą jest umieszczanie w sejfie rzeczy, które mają dla Ciebie wartość i mogą być atrakcyjne dla potencjalnego złodzieja. Na przykład pamiątki sentymentalne, takie jak zdjęcia, lepiej przechowywać w sejfach ognioodpornych i wodoodpornych. Dzięki temu nawet w skrajnych przypadkach możesz ochronić zawartość sejfu przed zniszczeniem.

Sejfy ognioodporne i wodoszczelne

Sejfy wodoodporne zaprojektowane są tak, aby poradzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Ich konstrukcja poddawana jest rygorystycznym testom. Jednym z nich jest zanurzenie w wodzie na 72 godziny. Tego rodzaju sejfy są w stanie zabezpieczyć cenne przedmioty wewnątrz, ponieważ wyposażone są w uszczelkę z pianki o zamkniętych komórkach, która blokuje dostęp wody. Dzięki temu ważne dokumenty, nośniki cyfrowe, pamiątki czy kosztownością są w stanie przetrwać powódź lub zalanie podczas akcji straży pożarnej.

Sejfy ognioodporne mają nieco inną konstrukcję niż standardowe sejfy antywłamaniowe, ale mogą równie skutecznie spełniać obie funkcje. Główną różnicą są dodatkowe zabezpieczenia wbudowane w sejfy i szafy ognioodporne, które chronią metalową konstrukcję oraz zawartość przed zniszczeniem w przypadku pożaru. Każdy model ma swoje specyficzne zabezpieczenia, co determinuje ich różnice. Niektóre sejfy mogą wytrzymać około 30 minut w ogniu, chroniąc dokumenty firmowe, podczas gdy inne mogą przetrwać ponad dwie godziny bez uszkodzeń nośników danych.

Sejfy dla architektów – wybierz model dla siebie

Przed wyborem konkretnego modelu warto przemyśleć, ile miejsca potrzebujesz i jakie przedmioty zamierzasz przechowywać w sejfie. Warto przyjrzeć się klasom bezpieczeństwa, a także atestom na ognioodporność i wodoszczelność. W skrajnych sytuacjach są w stanie zabezpieczyć projekt na miarę nagrody Pritzkera.