Sejf hotelowy do pokoju gości – jak wybrać odpowiedni?

Sejf hotelowy do pokoju gości – jak wybrać odpowiedni?

Wszystkie hotele powinny priorytetowo traktować kwestie bezpieczeństwa gości. W związku z tym rośnie popularność różnego rodzaju zabezpieczeń, w tym sejfów hotelowych. Sprawdzone i dobrze dobrane bezpieczne skrytki zabezpieczają kosztowności gości, ale także podnoszą renomę danego hotelu. W tym artykule skupimy się na tym, jakie są dostępne warianty tych urządzeń i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Podstawa wyposażenia hotelu

Wygodne łóżko, łazienka z ciepłą wodą i sejf hotelowy dla gości to trzy elementy, na które goście często zwracają uwagę, niezależnie od klasy obiektu. Często na sejf można trafić w hotelowej recepcji, gdzie także możesz zdeponować swoje kosztowności. Niemniej jednak najwięcej osób czuje swobodę, gdy ma je zabezpieczone pod ręką. Nie dziwi więc fakt, że sejf w pokoju hotelowym to najbardziej komfortowe rozwiązanie dla gości.

Niemal każdy, kto wybiera się w podróż do innego miasta i korzysta z usług hotelu, zabiera ze sobą elektronikę, a nawet drogą biżuterię. Dla gości z sektora biznesowego w takich sytuacjach sejf jest niezbędny. Mogą oni zdeponować w nim komputer firmowy i materiały, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Dla ich komfortu, warto pomyśleć o zainstalowaniu sejfu hotelowego w pokoju.

Rodzaje sejfów w hotelach

W mniejszych hotelach najczęściej dostępny jest jeden sejf w recepcji, choć nie jest to regułą. W pokojach można natrafić na różne modele pod względem wielkości, a także rodzaju zamykania. Skupmy się na tym ostatnim elemencie.

Rodzaje zamykania sejfu:

  • z kodem numerycznym;
  • z kluczem;
  • biometryczny;
  • z kartą magnetyczną;
  • z kombinacją metod.

Każdy typ skrytki ma swoje mocne strony i obszary, które mogą być uznane za wadę. Dla przykładu sejf z kodem numerycznym nie wymaga fizycznego klucza, ale istnieje ryzyko, że goście zapomną lub ustawią łatwy kod. Z kolei model z kombinacją metod to podwójne zabezpieczenie, ale dostęp może być uciążliwy dla gości.

Trudno o złoty środek, ale warto wybrać taki rodzaj zamka, który będzie optymalnym rozwiązaniem pod względem bezpieczeństwa i kosztów związanych z zakupem skarbca.

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając sejf hotelowy?

Cena konkretnego modelu zależy od kilku czynników jak np. rozmiaru, poziomu zabezpieczeń czy dodatkowych funkcji. Dlatego przy zakupie sejfu warto zwrócić na te parametry:

  • Pojemność i rozmiar – czynniki te decydują o tym, czy sejf będzie w stanie pomieścić wszystkie cenne przedmioty, jak dokumenty, elektronikę czy gotówkę. Warto zapewnić wystarczającą przestrzeń, aby móc bezpiecznie przechować wszystkie wartościowe rzeczy.
  • Bezpieczeństwo – sejfy wyposażone są w różne systemy zabezpieczeń jak np. karty magnetyczne, czytnik linii papilarnych czy tradycyjny klucz, które zapewniają ochronę przed kradzieżą
  • Materiały – do produkcji sejfów używa się aluminium, drewna, tworzyw sztucznych i stali. Ważne, aby zdecydować się na solidną konstrukcję, która zapewni należytą ochronę i uniemożliwi ewentualną kradzież.
  • Dodatkowe funkcje – istnieją modele z atestami, które są w stanie przetrwać pożar lub zalanie. Co więcej, sejfy mogą być wyposażone w alarm lub system monitorowania, co podnosi poziom bezpieczeństwa.

Przed zakupem warto pomyśleć o potrzebach gości, którzy najczęściej odwiedzają Twój hotel. Na tej podstawie łatwiej zdecydować o wyborze modelu, który zapewni im poczucie bezpieczeństwa.

Sejfy do zabudowy meblowej

W hotelach coraz częściej spotykamy sejfy do zabudowy meblowej. To szczególnie praktyczne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni w pokojach. Te sejfy najczęściej są montowane w szafach lub biurkach, co pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca oraz zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa.

Wybierz sejf do swojego hotelu

Sejf hotelowy to zaawansowane urządzenie, które zapewnia ochronę kosztownych przedmiotów gości i zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa. Jest to coraz powszechniejszy element wyposażenia pokojów hotelowych, dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w swoim obiekcie.

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju modele, które różnią się m.in. wielkością, rodzajem zamka czy klasą zabezpieczeń. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, to zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Pomogą Ci w wyborze konkretnego modelu, który będzie wyważony pod kątem poziomu ochrony i ceny.