Jak zamontować ukryty sejf na etapie budowy domu?

ukryty sejf na etapie budowy domu

Na montaż sejfu podczas budowy domu decyduje się coraz więcej osób. To świetne rozwiązanie, jeśli celem jest przechowywanie cennych przedmiotów czy dokumentów. Sejf warto zamontować już na etapie projektowania domu, co pozwoli na ukrycie go przed niepożądanymi spojrzeniami.

Wybierz odpowiedni sejf

Jeżeli chcesz zamontować ukryty sejf już na etapie budowy domu, powinieneś na samym początku zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego modelu. Na rynku dostępne są różne warianty, jednak jeśli zależy Ci na sprytnym ukryciu skrytki pancernej, rozważ wersje ścienne i podłogowe. Bardzo istotne jest to, żeby podjąć decyzję o wyborze już na etapie projektowania domu, żeby uniknąć kosztownych przeróbek.

Sejf ścienny to świetna propozycja, jeśli chcesz ukryć sejf za ścianą lub meblem. Instaluje się go bezpośrednio w ścianie i można go maskować dowolnym materiałem wykończeniowym takim jak gips, płytki ceramiczne czy tynk. Sejfy ścienne są bardziej szerokie niż głębokie, co oznacza, że trzeba dokładnie przemyśleć, ile półek będzie potrzebnych.

Planowanie instalacji

Warto dokładnie zaplanować umiejscowienie sejfu w pomieszczeniu w czasie projektowania domu. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z przestrzenią i ułatwisz proces montażu. Trzeba też zadbać o to, żeby w razie potrzeby można było dodać dodatkową warstwę cegieł wokół sejfu, jeśli okazał się zbyt duży. Po dokładnym zaplanowaniu umiejscowienia skrytki pancernej w projekcie można przystąpić do jej instalacji.

Przygotowanie otworu

Na samym początku należy wykuć otwór w ścianie, który będzie nieco większy niż sam sejf. Ten dodatkowy obszar pełni funkcję zabezpieczenia skarbów przed ewentualnymi włamaniami. Otwór powinien być wystarczająco głęboki, żeby pomieścić sejf i pozostawić miejsce na betonową zaprawę, która utrzyma go na swoim miejscu.

Zabetonowanie

W czasie instalacji sejfu trzeba zachować ostrożność, zwłaszcza przy przedniej warstwie i drzwiczkach. Zabetonowanie ich może ograniczyć funkcjonowanie sejfu. Z tego powodu trzeba być delikatnym podczas tego etapu instalacji skrytki pancernej. Betonowa zaprawa zwykle schnie przez parę dni, co pozwala kontynuować prace budowlane w innych miejscach bez przeszkód.

Zaplanowanie montażu sejfu

Planowanie montażu sejfu ukrytego ścianie lub w podłodze to kluczowy krok, który najlepiej podjąć razem z architektem czy projektantem wnętrz. Tylko wtedy można dokładnie określić, gdzie sejf będzie najlepiej umiejscowiony, jakie będą jego rozmiary, a ponadto, jakie wykończenie najlepiej pasuje do reszty pomieszczenia.

Trzeba też pamiętać o tym, że montaż sejfu może wiązać się z koniecznością zmian w instalacji elektrycznej lub innych instalacjach. Z tego powodu decyzję o instalacji skrytki pancernej najlepiej podejmować we współpracy z fachowcami, którzy zapewnią, że cały proces przebiegnie bezproblemowo i sprawnie.

Wykorzystanie sejfu ściennego

Sejf ukryty w ścianie ma szerokie zastosowanie. To przede wszystkim bezpieczne miejsce do przechowywania cennych biżuterii, dokumentów tożsamości, kluczy czy też innych kosztowności. Daje pewność, że te przedmioty są chronione przed kradzieżą, pożarem czy innymi nieszczęśliwymi zdarzeniami.

Jeżeli celem jest montaż sejfu podczas budowy domu, bardzo ważne jest dobranie skrytki o odpowiedniej pojemności, dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Wersje ścienne zazwyczaj są szersze niż głębokie, co oznacza, że musisz przemyśleć, ile półek i przegródek będziesz potrzebował.

Sejf sprytnie ukryty w ścianie to inwestycja, którą najlepiej podjąć już podczas etapu budowy domu. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo Twoich cennych przedmiotów. Sejf ścienny możesz wykorzystać do przechowywania różnego rodzaju kosztowności, w tym także broni palnej.