Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Zabezpieczenie swojej nieruchomości przed włamywaczami wymaga przede wszystkim kompleksowego podejścia. Musisz dokładnie zaplanować, jak ochronić dom przed włamaniem i jakie rozwiązania zastosować, aby mieć gwarancję, że włamywacze nie będą w stanie wejść do Twojego domu lub mieszkania. Szukasz inspiracji i porad, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Skorzystaj z poniższego poradnika, a uchronisz swoje mienie przed kradzieżą.

Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami?

Prawidłowe zabezpieczenie domu przed złodziejami to w dzisiejszych czasach podstawa, szczególnie jeśli masz w nieruchomości liczne kosztowności i drogie wyposażenie wnętrz. Włamywacze mają dostęp do coraz lepszych narzędzi i metod, które umożliwiają im bezszelestne przedostanie się do mieszkania lub domu oraz splądrowanie wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość. A zatem jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Zobacz kilka praktycznych wskazówek.

  1. Zainstaluj alarm domowy – obecnie to norma, szczególnie jeśli mieszkasz w okolicy narażonej na aktywną działalność włamywaczy.  Alarm powinien obejmować drzwi i okna, a także być zespolony z systemem powiadamiania firmy ochroniarskiej lub służb porządkowych.
  2. Zainwestuj w monitoring domu – kamery powinny być rozlokowane w newralgicznych miejscach na zewnątrz budynku oraz w pomieszczeniach. Dzięki temu nie tylko zyskasz nagrania włamywaczy, ale także ekspresowo wyślesz powiadomienie do firmy ochroniarskiej lub na policję.
  3. Zamontuj drzwi i okna antywłamaniowe – to profilaktyczne działanie, które mocno utrudnia włamywaczom wejście do nieruchomości.

Czy powyższe zabezpieczenia domu przed złodziejami są skuteczne? Tak, ale nigdy nie możesz mieć 100% pewności, że włamywacze nie wejdą do nieruchomości. Wtedy pojawia się ryzyko, że biżuteria, gotówka i inne kosztowności domowe zostaną skradzione, a Ty prawdopodobnie nie odzyskasz swojego mienia.

Zabezpieczenie domu przed złodziejami – gdzie przechowywać kosztowności?

Przechowywanie gotówki w domu, a także wartościowej biżuterii to standard w dzisiejszych czasach. Musisz jednak wiedzieć, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami oraz gdzie przechowywać swoje kosztowności, aby uniknąć ryzyka kradzieży. Najlepszą opcją będzie inwestycja w sejf domowy, który możesz zamontować na kotwach do podłogi lub zabudować w ścianie.

To skuteczna wskazówka na zabezpieczenie domu przed złodziejami. Jeśli umieścisz swoją wartościową biżuterię, gotówkę, papiery wartościowe oraz inne drogie przedmioty w sejfie, znacznie zmniejszasz ryzyko, że włamywacze ukradną coś, co ma znaczną wartość materialną.

Zabezpieczenia domu przed złodziejami – jak wybrać sejf na kosztowności?

Nawet jeśli już wiesz, jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą, musisz liczyć się z tym, że złodzieje i tak będą w stanie wykraść Twoje kosztowności z mieszkania lub domu. Głośne alarmy nie zawsze są problemem dla włamywaczy. Podobnie ekipa ochroniarska, która pojawia się na miejscu dopiero po kilkunastu minutach – a to czas, który jest wystarczający do splądrowania nieruchomości przez złodziei.

Kupując sejf na kosztowności domowe, weź pod uwagę:

  • klasę odporności na uszkodzenia,
  • zgodność z certyfikatami bezpieczeństwa, np. PN-EN 1143-1,
  • rodzaj i liczbę zamków dostępowych do sejfu,
  • sposób montażu,
  • gabaryty wewnętrzne i zewnętrzne sejfu,
  • grubość ścianek pancernych.

Pamiętaj, aby wybierać taki sejf, który gwarantuje maksimum bezpieczeństwa oraz pozwoli na ubezpieczenie domowych kosztowności do kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych. Nigdy nie pozostawiaj wartościowych rzeczy na widoku – nawet najlepsze zabezpieczenie domu przed złodziejami nie daje gwarancji, że włamywacze nie będą w stanie wkraść się do nieruchomości i zabrać, np. kosztownej biżuterii lub zaoszczędzonej gotówki.