Gdzie schować pieniądze i kosztowności w domu?

Gdzie schować pieniądze i kosztowności w domu?

W Polsce co roku dochodzi do wielu przypadków kradzieży z włamaniem. Złodzieje działają bardzo podstępnie — często przed włamaniem dokładnie obserwują domy, żeby dostać się do nich podczas nieobecności domowników i dokonać szybkiej kradzieży. Niestety monitoring i nowoczesne alarmy w wielu przypadkach okazują się niewystarczające. Istnieją jednak sposoby na to, żeby zabezpieczyć majątek przed kradzieżą nawet w przypadku, gdy złodziej wejdzie już do domu. W tym artykule przedstawimy, gdzie trzymać oszczędności.

Gdzie ukryć pieniądze w domu?

Zdecydowanie najlepszym miejscem do ukrycia pieniędzy, jak i innych kosztowności jest umieszczenie ich w sejfie. Skrytka pancerna stanowi doskonały wybór z kilku powodów. Przede wszystkim jest to fizyczna przeszkoda, która utrudnia dostęp do przechowywanych w niej zawartości, zwłaszcza jeśli jest solidnie zbudowania i wykonana z trwałych materiałów. Co więcej, bardzo dużo sejfów jest specjalnie zaprojektowanych z myślą o zabezpieczeniu przed kradzieżą i wyposażonych w zabezpieczenia takie jak zamki, szyfry, kody dostępu i alarmy.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie schować pieniądze w domu, sejf będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Stanowi on przede wszystkim skuteczną barierę przed złodziejem. Co więcej, sejfy zapewniają prywatność i pełną kontrolę nad przechowywanymi przedmiotami, eliminując potrzebę polegania na innych osobach czy instytucjach finansowych. Dodatkowo wysokiej klasy skrytki pancerne są też często odporne na ogień i wodę, co chroni przechowywane przedmioty przed zalaniem czy pożarem.

Warto też zaznaczyć, że sam widok sejfu w domu potrafi odstraszyć potencjalnego włamywacza — stanowi psychologiczną barierę i daje znak złodziejowi, że dom jest solidnie zabezpieczony. Wszystko to czyni sejf jednym z najlepszych środków ochrony dla kosztowności i pieniędzy. Dzięki niemu można cieszyć się spokojem i pewnością, że wartościowe przedmioty są bezpieczne.

Gdzie ukryć sejf?

Zastanawiasz się jak ukryć pieniądze w domu? Jednym z najlepszych pomysłów jest umieszczenie ich w sprytnie ukrytym sejfie. Tylko gdzie najlepiej umieścić skrytkę pancerną? Świetnym pomysłem jest ukrycie go w ścianie lub podłodze. Specjalne wnęki schowane w konstrukcji budynki stanowią doskonałe miejsce na montaż skrytki, która zostanie na stałe przymocowana do podłoża. Sejf można wtedy łatwo ukryć, np. pod dywanem, łóżkiem lub za szafą.

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest umieszczenie sejfu w ściennej wnęce, np. w spiżarni za szafkami, w których trzyma się produkty spożywcze. Z pewnością nie będzie to pierwsze miejsce, które odwiedziłby potencjalny włamywacz.

Dodatkowy sejf

Świetnym sposobem na zabezpieczenie kosztowności przed złodziejem jest kupno drugiego, małego sejfu, w miejscu, w którym można go dość łatwo znaleźć. Celem jest to, żeby złodziej myślał, iż ta skrytka stanowi docelowe źródło bogactwa. Warto do niej wsadzić drobną biżuterię i drobiazgi, które nie mają tak dużej wartości pieniężnej czy sentymentalnej.

Fałszywy pojemnik

Kosztowności warto umieścić też w sejfie, który ukryty jest na poddaszu w specjalnie przygotowanym pojemniku, który może przypominać skrzynię na zabawki. Wystarczy w takim przypadku umieścić parę przedmiotów, żeby złodziej nie zorientował się, że pod nimi znajduje się sejf z wartościowymi przedmiotami.

W przypadku, gdy planujesz korzystać z sejfu na co dzień, np. w celu przechowywania ważnych dokumentów, wybór pomiędzy sejfem do zabudowy a wolnostojącym jest oczywisty. Dobrym wyborem będzie inwestycja w ciężki, klasowy sejf gabinetowy, najlepiej od klasy drugiej wzwyż, zgodnie oczywiście z normą europejską PN-EN 1143-1.