Sejf kojarzy się z metalową skrzynką ukrytą w ścianie za obrazem. W praktyce takie zabezpieczenie może przybierać różne formy, a czasem staje się nawet ozdobą wnętrza. Specjalne linie są bowiem przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale też wyjątkowy design.
Dla kogo elitarny sejf?
Przybywa klientów, którzy potrzebują zabezpieczyć swój majątek. Z raportu KPMG wynika bowiem, że rynek dóbr luksusowych rozwija się dynamicznie. W 2015 r. zanotował wzrost o 13 proc. w stosunku do ubiegłego roku, a jego wartość wyniosła 14,3 mld zł. Eksperci prognozują, że za dwa lata w kraju będzie już 1,2 mln bogatych Polaków, których dochody łącznie wyniosą ponad 200 mld zł[1]. Elity swoje pieniądze wydają nie tylko na luksusowe nieruchomości i samochody, ale także na ekskluzywną odzież, biżuterię czy zegarki. Swoje kosztowności chronią w skrytkach bankowych, ale także przetrzymują w domu. Potrzebują więc ochrony szytej na miarę.
Nie tylko metalowa skrzynka
Elitom nie wystarczają najwyższej klasy zabezpieczenia i zaawansowane systemy zamków. Aby sprostać ich wymaganiom, powstały specjalne linie limitowanych sejfów premium „Signature Safes”. Są to modele zaprojektowane przez znanych designerów lub przygotowane od podszewki według indywidualnego zamówienia klienta. Charakteryzują się więc zarówno wysokimi klasami ochrony przeciwwłamaniowej, zależnej od planowanej zawartości sejfu, oraz wykonaniem ze szlachetnych materiałów, metali i drewna. Tego rodzaju zabezpieczenia przeznaczone są do przechowywania biżuterii, zegarków, wyjątkowych pamiątek, kolekcji czy dokumentów.
Klasa i styl
Estetykę sejfu bez problemu można dopasować do charakteru właściciela i wnętrz jego rezydencji. Wybierać można zarówno spośród modeli pokrytych uszlachetnionym lakierem o wysokim połysku w dowolnym kolorze, jak i tych matowych i bardziej minimalistycznych pokrytych drewnem. Dodatkowo zdobione mogą być bolce, zawiasy i okucia. Wnętrze w zależności od potrzeb wykonane jest z różnego rodzaju drewna egzotycznego np.: orzechowego, eukaliptusowego czy dębiny. Pokrywać je może także skóra lub luksusowy materiał np. aksamit. Do wnętrz z powodzeniem wykorzystuje się także szkło oraz podświetlenie taśmami led lub panel sterujący w postaci iPada. Klienci dobierają zarówno elementy wnętrza – półki, szuflady, skrytki, jak i materiały oraz kolory najbardziej odpowiadające ich gustom. Spośród luksusowych sejfów wyróżniają się także modele z linii „Artdesign”. Ich obudowa pokryta jest grafikami i reprodukcjami, dzięki czemu zdobią one wnętrze, podobnie jak dzieła sztuki.
Zobacz: sejfy ekskluzywne w Hartmann Tresore
Bezpiecznie jak w banku
Tego rodzaju zabezpieczenie to z pewnością rozwiązanie dla wymagających. Nie tylko doskonale wpisuje się w aranżację wnętrza, ale też daje pewność, że kosztowności nie wpadną w niepowołane ręce.
[1] http://www.egospodarka.pl/128610,Rynek-dobr-luksusowych-w-Polsce-2015,1,39,1.html