Dlaczego warto w pubie mieć sejf wrzutowy i gdzie go zamontować?

gotówka w restauracji

Obiekty gastronomiczne – puby, restauracje – to miejsca, w których pracownicy codziennie obracają dużą ilością gotówki. Nie zawsze można jednak dzienny utarg jeszcze tego samego dnia zdeponować w banku. Pozostawianie zaś niezabezpieczonej gotówki w pubie, to narażanie jej na kradzież. Jak się zabezpieczyć? Pomóc może sejf wrzutowy. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w każdym miejscu z codziennym obiegiem gotówki i pozwala ją bezpiecznie przechowywać.

Czym jest sejf wrzutowy?

Sejf wrzutowy (zwany również depozytowym) to specjalny rodzaj sejfu, który pozwala na zdeponowanie gotówki bądź wartościowych przedmiotów bez otwierania drzwi sejfu. Depozyt może zostać wyjęty z sejfu jedynie przez osoby upoważnione, natomiast zdeponować gotówkę w sejfie może każdy kasjer.

Dlaczego w pubie czy restauracji warto mieć sejf wrzutowy?

Każdego dnia w punkcie gastronomicznym przynajmniej kilka osób (kelnerzy, barmani) ma kontakt z gotówką otrzymywaną od klienta. Dzienne utargi to kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Mimo że wielu klientów płaci kartami, nadal na koniec dnia w kasie może znajdować się spora ilość pieniędzy. To prawdziwa gratka dla złodziei, bo zastraszyć zamykającego obiekt barmana nie jest trudno.

Montaż sejfu wrzutowego, do którego barmani i kelnerzy mogą wrzucać utarg bez otwierania całego sejfu, skutecznie zabezpiecza gotówkę przed kradzieżą. Takie urządzenie poprawia też poczucie bezpieczeństwa u pracowników lokalu gastronomicznego. Barmani i kelnerzy mogą wrzucać pieniądze do sejfu w dowolnym momencie w ciągu dnia (np. po osiągnięciu określonego pułapu bądź co godzinę). Dzięki temu utarg jest bezpieczny, a w razie ewentualnego napadu złodzieje mają dostęp jedynie do niewielkiej części gotówki znajdującej się w kasie fiskalnej.

Sejf wrzutowy w restauracji/pubie to również zabezpieczenie przed nieuczciwymi pracownikami. Konieczność składania depozytów o konkretnej godzinie zapobiega nadużyciom.

Gdzie zamontować sejf wrzutowy w pubie/restauracji?

Zdecydowanie w takim miejscu, które jest niewidoczne dla osób postronnych: klientów i serwisantów odwiedzających pub. Najbezpieczniejszym miejscem jest zaplecze – i to w punkcie, do którego poza pracownikami baru nikt nie zagląda. Taki sejf może być zamontowany np. wewnątrz szafy na ubrania dla pracowników bądź w pomieszczeniu socjalnym. Szczególnie polecamy taki montaż sejfu wrzutowego, gdzie sama „wrzutnia” znajdzie się w pobliżu lady, a sejf w pomieszczeniu obok lub np. w piwnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy nie będą mieli do niego dostępu, a osoby postronne nawet go nie zauważą. Tego rodzaju sejfy wykonuje się na indywidualne zamówienie klienta dostosowując ofertę do warunków pomieszczenia i oczekiwań właściciela.

Sejfy wrzutowe w Hartmann Tresore