Czy sejf z szybą to dobre rozwiązanie?

Czy sejf z szybą to dobre rozwiązanie?

Sejf to zamykana metalowa skrzynka lub szafa, która służy do przechowywania wartościowych przedmiotów. Wśród nich są najczęściej biżuteria, dokumenty, broń, materiały niebezpieczne czy pieniądze. Wiele zależy od przeznaczenia sejfu i miejsca, w którym się go używa. Na rynku dostępne są także modele z szybą. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w użytkowaniu?

Sejf z witryną w sklepie, biurze lub w domu

Przeznaczenie skarbca ma duże znaczenie w kontekście miejsca jego przechowywania i częstotliwości użytkowania. Może to być dla Ciebie największa tajemnica, o której poza garstką najbliższych nikt nie będzie wiedział. Innym razem możesz chcieć mieć na oku swoje „skarby”. Z jednej strony chcesz mieć je na oku, a z drugiej nie chcesz ich stale wyciągać, aby móc nacieszyć się ich widokiem.

Poza kwestiami indywidualnymi są także bardziej pragmatyczne cele stosowania sejfu z szybą. Jeśli pracownicy firmy noszą przy sobie broń (np. firma ochroniarska) lub należysz do koła łowieckiego, a broń przechowuje się w budynku do niego należącym, to szyba w sejfie także może się przydać. Nie będzie trzeba każdorazowo otwierać drzwi, aby sprawdzić liczbę sztuk po skończonej zmianie lub polowaniu.

Jeśli lubisz obserwować swoją kolekcję zegarków, broni lub posiadasz np. jeden z egzemplarzy Konstytucji USA, to przechowywanie ich w sejfie za szybą zapewni im bezpieczeństwo. Z kolei Ty skorzystasz z niego, jak z gablotki, do której zawsze możesz zajrzeć. Pozostaje pytania, czy sejf z witryną jest bezpieczny?

Sejf z szybą a ochrona zawartości

Certyfikat bezpieczeństwa w klasie S1 według normy EN14450, a do tego szyba kuloodporna, antywłamaniowa klasy BR3 oraz P7B, to tylko przykład zabezpieczeń jednego z sejfów. Modele o powyższych parametrach spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r., co umożliwia legalne przechowywanie broni palnej.

Pancerne szkło ochronne skutecznie zabezpiecza przed stłuczeniem i zniszczeniem, co zapewnia solidną zaporę przed przypadkowym i celowym działaniem. Jednocześnie witryna pozwala cieszyć się bronią i innymi cennymi kosztownościami. Tego rodzaju sejfy dostępne są w różnych wariantach estetycznych. Dzięki temu znajdziesz proste modele o praktycznym zastosowaniu w firmie lub biurze, ale także wersje, które przypominają elegancki mebel.

Gdzie zainstalować sejf z szybą?

Tego typu mebel sprawdzi się w magazynie z bronią lub w pomieszczeniu, gdzie się ją przeważnie przechowuje. Sejf jest odpowiednim miejscem do przechowywania pistoletów, karabinów, a nawet amunicji.

Sejf z witryną sprawdzi się także w gabinecie. Wówczas charakterystyczny mebel będzie nie tylko zabezpieczał broń lub kosztowności, ale także zapewni możliwość ich doglądania. Dla wielu osób ważne są kwestie estetyczne. Jeśli więc chcesz mieć możliwość podziwiania swojej kolekcji coltów lub rzadkich zegarków, to sejf z szybą sprosta Twoim oczekiwaniom.

Czy warto mieć sejf?

Korzyści z posiadania sejfu zależą od wielu czynników i indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim skrytka zapewnia ochronę dla wartościowych przedmiotów jak gotówka, biżuteria, dokumenty czy inne cenne przedmioty. Jednocześnie to także poufność i prywatność nad nimi, która zapewnia kontrolę nad dostępem do nich.

Sejfy stosowane są w biznesie, gdzie służą do przechowywania gotówki, dokumentów czy kluczy. W instytucjach finansowych używa się ich do przechowywania pieniędzy, dokumentów czy wartościowych przedmiotów.

Jeżeli masz kosztowności, które chcesz zabezpieczyć na wypadek kradzieży, to sejf zapewni Ci poczucie spokoju. Współczesne wartościowe przedmioty to np. nośniki danych. Jeśli przechowujesz na nich kryptowaluty, to sejf pomoże ochronić je przed ryzykiem zgubienia lub kradzieży.

Decyzja o zakupie sejfu zależy od osobistych potrzeb. Masz do wyboru klasyczne modele spełniające normy bezpieczeństwa i np. normy Ministra Spraw Wewnętrznych, co umożliwia przechowywanie w nich broni. Możesz je zainstalować w ścianie, szafie lub podłodze. Istnieją też sejfy z witryną, w której możesz pięknie wyeksponować swoje drogocenną kolekcję zegarków, biżuterii lub broni. Czego potrzebujesz?