Innowacje w sejfach: co nowego na rynku?

Innowacje w sejfach: co nowego na rynku?

Każdy obszar produktów i usług wymaga nieustannych poprawek oraz modyfikacji w celu utrzymania konkurencyjności – także rynek sejfów. Zmianie ulegają bowiem wszelkie aspekty praktyczności, potencjał technologiczny, ale także mechanizmy nieuczciwych praktyk ze strony włamywaczy. Właśnie dlatego nowoczesne sejfy z łatwością dostosowują się do oczekiwań i potrzeb swych użytkowników. Zatem, jakie nowinki budzą zachwyt wśród konsumentów oraz postrach między złodziejami? Odpowiedzi w dzisiejszym artykule!

Czy innowacje sejfów są potrzebne?

Te specjalistyczne urządzenia znacznie różnią się od swych podstawowych prototypów. Jednak, aby sprzęt spełniał wyznaczone zadania, powinien odpowiadać na wyzwania dzisiejszych realiów. Jakie to sytuacje?

Pierwszym kryterium są rosnące oczekiwania samych klientów. Ochrona przeciwpożarowa lub przeciwpowodziowa powoli staje się standardem w ofercie doświadczonych i renomowanych producentów.

Kontrahenci pragną bowiem bardziej zaawansowanej ochrony przed dostępem nieupoważnionych osób, ale również wygodniejszej obsługi. Aktualne technologie w sejfach mogą to zapewnić.

Co więcej, w niektórych przypadkach kwestie ubezpieczeniowe poszczególnych obiektów wymagają spełnienia określonych restrykcji i warunków. Również w tym przypadku wykorzystuje się nowoczesne sejfy.

Nowości wchodzące na rynek sejfów

Istnieje kilka przykładów udoskonaleń, które warto podkreślić. Każdy z nich wykorzystuje intuicyjność oraz  praktyczność użycia, wynosząc standardy bezpieczeństwa na zupełnie nowy poziom. Jakie to wynalazki?

Podwójne dno

Oferowane sejfy ścienne lub podłogowe efektywnie posługują się atutem dyskretności. Jednak to tak zwany ghost safe generuje dodatkowe korzyści z tym związane. Dlaczego?

Mechanizm działania opiera się bowiem na niewidocznej powierzchni sejfu, która ukryta jest pod zauważalną skrytką. Podwójny charakter konstrukcji sprawia, że złodziei skupia się na przedmiotach dostrzegalnych po otwarciu skrytki, usypiając jednocześnie swoją czujność. Wówczas nawet samo otwarcie sejfu niweluje ryzyko kradzieży naprawdę cennych kosztowności, które spoczywają w zamaskowanym schowku.

Sterowanie aplikacją

Telefony komórkowe oraz inne urządzenia mobilne stały się elementem naszej codzienności na wielu płaszczyznach – teraz także w kwestii ochrony. Nowoczesne sejfy mogą być z łatwością obsługiwane przez zainstalowane aplikacje. Co to oznacza w praktyce?

Zaawansowane technologie szybko otworzą lub zamkną wyposażenie, ale także błyskawicznie poinformują nas o próbie sforsowania zabezpieczeń, a nawet przesunięciu skrytki. Tak kompleksowy zakres informacji pozwala na wdrożenie konkretnych reakcji oraz powiadomienie odpowiednich służb.

Personalizacja

Trzecia propozycja rewolucjonizuje mechanizm funkcjonowania samego zamku sejfu. Tradycyjne metody mechaniczne zastępowane są bowiem indywidualnymi atrybutami danego użytkownika. Wówczas czytnik linii papilarnych eliminuje konieczność przechowywania specjalnych kluczy, a nawet zapamiętywania wcześniej ustalonych kodów.

To jednak tylko przykład technologii stosowanych w sejfach. Inną formą asekuracji jest funkcja rozpoznawania głosu. W tym przypadku wyposażenie odpowiada na wyznaczone hasło oraz parametry samego głosu. Ta pozycja obejmuje także skany gałek ocznych, a nawet całej twarzy.

Stylistyka

To właśnie względy estetyczne bardzo często stanowią prawdziwy motor napędowy dla rynku sejfów. Dowodem są wszelkiego rodzaju realizacje wynikające z indywidualnego zamówienia.

Wystarczy bowiem kontakt z doświadczonym producentem, aby sejf przerodził się w prawdziwe dzieło sztuki. Poza doskonałymi właściwościami ochrony, wyposażenie jest niezwykle atrakcyjne i gustowne.