7 nietypowych miejsc, w których możesz ukryć sejf

7 nietypowych miejsc, w których możesz ukryć sejf

Pod obrazem, w szafie, za zasłoną? To najpopularniejsze miejsca na ukrycie sejfu. A gdzie można umieścić sejf tak, by samo jego odnalezienie stanowiło nie lada zagadkę?

Przezorność popłaca

Sejfy najczęściej ukrywa się w dwóch pomieszczeniach – sypialni bądź gabinecie. Dlatego każde inne pomieszczenie (kuchnia, łazienka, piwnica) jest już dla potencjalnego złodzieja miejscem nieco mniej oczywistym i takim, do którego uda się później – po bezskutecznym przeszukaniu najbardziej oczywistych miejsc na ukrycie sejfu. A takich kilka minut to już dużo – bo może wrócisz do mieszkania, bądź złodzieja wystraszy odgłos samochodu sąsiada na podjeździe. W nietypowych miejscach – łazience, kuchni czy pokoju dziecka można ukryć sejf w typowym miejscu (szafa, obraz) albo w nieco bardziej przemyślanym. Na niektóre z naszych propozycji wielu włamywaczy nigdy by nie wpadło! Oto 7 nietypowych miejsc na umieszczenie sejfu:

1.  Pod łóżkiem

Tam najczęściej trzymamy kapcie bądź starą gazetę. A można również sejf, który z łatwością da się przymocować do konstrukcji budynku. Minusem może być jedynie nieco utrudniony dostęp.

2.  W szufladzie ze skarpetami

Równie dobrze jak w szafie, sejf można ukryć również w szufladzie dużej komody. Pomysł prawie tak prosty jak z szafą, a jednocześnie nieco mniej oczywisty. Zwłaszcza, jeśli faktycznie otoczymy sejf skarpetami.

3.  W obudowie wanny

Czy komukolwiek przyszłoby do głowy szukać schowka pod wanną? Przecież tam trzymamy co najwyżej środki chemiczne. I właśnie dlatego to doskonałe miejsce na mały sejf.

Zobacz przykład: http://web.archive.org/web/20150330195311/http://www.bornrich.com/stowaway-bath-panel-storage-system-to-be-available-next-month.html

4.  Pod schodami

Jeśli dysponujesz klatką schodową z drewnianymi schodami, dobrym miejscem na ukrycie sejfu jest np. któryś ze stopni – i to zarówno od strony bocznej, jak i samego stopnia. Takie miejsce trzeba zaprojektować wraz z konstruktorem schodów, by zachować bezpieczeństwo całości konstrukcji.

5.  W lodówce

Złodziej rzadko kiedy zagląda do lodówki, dlatego przy małej skrzynce, której nie chcemy montować do konstrukcji budynku, można pozwolić sobie na takie nietypowe miejsce. Skrzynkę można też zabezpieczyć wkładając ją do… opakowania po pizzy.

6.  W odkurzaczu

Pomysł na ukrycie cennych kosztowności niewielkiego rozmiaru – do woreczka odkurzacza, który do tego wygląda na sprawnie działający nie zaglądnie na pewno nikt. Trzeba tylko uważać, by przez nieuwagę nie opróżniła go osoba sprzątająca.

Zobacz przykład: http://www.familyhandyman.com/home-security/20-secret-hiding-places#2

7.  W kratce wentylacyjnej

Bardzo wygodne miejsce, w którym bardzo łatwo przymocować do konstrukcji budynku niewielki sejf. Nie musimy wcale korzystać z prawdziwej kratki – wystarczy stworzyć taką, która ją będzie imitować.

Macie inne, oryginalne pomysły na ukrycie sejfu? Zapraszamy do dyskusji.

Sprawdź również: Sejfy domowe w Hartmann Tresore